Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on mar 14, 2021 in Kwiaty |

Rośliny doniczkowe, czyli nieodłączny element każdego domu.

Rośliny doniczkowe, czyli nieodłączny element każdego domu.

Chyba każdy ma w swoim domu przynajmniej kilka roślin doniczkowych. Nic dziwnego, są one piękne i idealnie dekorują nasze wnętrze. Rośliny ożywiają nasz dom, dostarczają niesamowitych wrażeń estetycznych, ale oprócz tego pozytywnie wpływają na powietrze, którym oddychamy.

Zalety posiadania roślin doniczkowych

  • Rośliny, dzięki fotosyntezie, produkują tlen, który jest człowiekowi niezbędny do życia.
  • Zwiększają wilgotność powietrza tam, gdzie są ustatkowane, wytwarzając parę wodną.
  • Rośliny wykazują zdolność pochłaniania niektórych substancji, które negatywnie działają na nasze zdrowie i samopoczucie (np. farby, tworzywa sztuczne).
  • Posiadanie kwiatów w domu działa na nas relaksująco, a ponadto rośliny poprawiają samopoczucie. Samopoczucie psychiczne w dużej mierze zależy od kondycji fizycznej, dlatego kwiaty, gdy poprawiają jakość powietrza, poprawiają również nasz nastrój.
  • Niektóre rośliny poprzez swój zapach wykazują działanie relaksujące oraz stymulują poprawę nastroju. Te rośliny to np. jaśmin, gardenia, pelargonia oraz lawenda.
  • Korzystny wpływ obecności roślin w naszym domu odczują szczególnie osoby samotne i mieszkające same. Rośliny to żywe stworzenia, które wymuszają na nas troskę i pielęgnacje. Gdy dbamy o kogoś, czujemy się szczęśliwi i potrzebni.

Czy warto posiadać rośliny doniczkowe w domu?

Myślę, że odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Rośliny mają mnóstwo zalet, od zwykłego dekorowania wnętrza, aż po poprawianie jakości powietrza. Warto jest mieć chociaż jedną roślinkę w domu, będzie ona wspaniale na nas wpływać.