Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on paź 12, 2023 in Dom |

Portwest – obuwie i odzież robocza

Portwest – obuwie i odzież robocza

Wiele osób, które stoi przed wyborem obuwia roboczego, nie wie, jakie będzie najlepsze. Za dopasowanie butów ochronnych, bezpiecznych stoją przepisy BHP. Portwest to marka, która dba o bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. 

Portwest – obuwie ochronne

Buty robocze powinny być wysokiej jakości. Muszą one spełniać funkcje ochronne, przed różnymi zagrożeniami mechanicznymi jak zmiażdżenie stopy czy nacisk ciężkiego przedmiotu. Takie buty muszą być wygodne i w odpowiednim rozmiarze. Nie mogą one uciskać stopy i muszą pozwalać na swobodne poruszanie. Szeroki wybór obuwia Portwest https://optimumbhp.pl/buty-robocze-portwest pozwala na pracę w różnych warunkach.  W Portwest znajdziemy również sandały ochronne, kalosze oraz półbuty. Szeroki wybór rozmiarów i kolorów sprawia, że możliwe jest dobranie obuwia do potrzeb indywidualnych.

Odzież robocza – co trzeba wiedzieć?

Odzież robocza powinna znaleźć się w każdej hurtowni BHP. Ubrania robocze pełnią ważne funkcje. Najprostszy podział takiej odzieży to ten na płeć. Każda z płci ma inną anatomię, dlatego spodnie dla kobiet są bardziej wyprofilowane w porównaniu do tych męskich. Podobnie sprawa dotyczy także innych części garderoby. Bluzy robocze również powinny być podzielone ze względu na płeć.

Mówiąc o odzieży roboczej, czasem pada nazwa odzież ochronna. Jednak znaczenie tych słów nie może być traktowane jako takie samo. Ubranie robocze wykorzystywane jest tam, gdzie nie występuje zagrożenie. Natomiast odzież ochronna musi chronić pracowników przed zagrożeniami. Do odzieży ochronnej zalicza się budowlaną, trudnopalną czy odblaskową.

Standardowo odzież robocza to spodnie oraz bluza. Jednak czasem wlicza się także kamizelka, polar, koszulka czy kurtka. Podczas samodzielnego komponowania ubrań możemy indywidualnie dobrać ubrania według naszych potrzeb. Daje nam to szeroki zakres możliwości. Odzież robocza Portwest to cały dział produktów, który warto przejrzeć.

Ubrania odblaskowe – dla kogo?

Odzież robocza to również ubrania dla wymagających klientów. Na rynku są dostępne produkty, które są wysokiej jakości. Potrzeby klientów mogą być różne, dlatego tak ważny jest dostęp do ubrań zróżnicowanych pod względem jakościowym. Na zimę dobrym wyborem jest odzież ocieplana, która sprawdzi się podczas chłodnych dni. Dla niektórych świetny wybór to tania odzież robocza.

Odzież dla budowlańców sprawdzi się też dla firm budowlanych, spawaczy, magazynierów oraz pracowników linii produkcyjnych. Natomiast kamizelki odblaskowe są idealne na chłodniejsze dni, dobrze by były wyposażone w dodatkowe kieszenie.

Kamizelki mogą być ocieplane, wykonane z wodoodpornej tkaniny bądź odblasków. Taka kamizelka jest doskonałym uzupełnieniem, jeśli chodzi o ubrania BHP. Bezrękawniki mogą być pikowane lub polarowe.

Produkty BHP – co jeszcze warto mieć?

Jednym z podstawowych środków ochrony indywidualnej są rękawice robocze. Mają one za zadanie chronić ręce przed możliwymi urazami takimi jak obtarcia. Rękawice mogą być w różnym przedziale cenowym, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Rękawice muszą nadawać się do pracy w trudnych warunkach podobnie jak inne elementy ubioru.

Tak samo okulary ochronne, mają za zadanie chronić wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, rozpryskami oraz cieczami. Takie okulary cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie.

Zabezpieczenie przed szkodliwymi dźwiękami jest obowiązkiem pracodawcy, dlatego powstały nauszniki ochronne. Mają one za zadanie wyciszyć generujący hałas.