Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on wrz 21, 2020 in Ogród |

Do czego można wykorzystać gruz powstały podczas remontu?

Do czego można wykorzystać gruz powstały podczas remontu?

Skutkiem ubocznym wielu prac remontowych jest duża ilość odpadów remontowych w tym głównie gruzu. Jednak gruz można wykorzystać na kilka sposobów, jest to tanie materiał budowlany, przy tym również ekologiczny, możemy ponownie go wykorzystać, przez dbamy o nasze środowisko.

Kruszywo drogowe

Aby droga mogła spełniać swoją funkcję, zapewniać spokojną i bezpieczną jazdę wymaga odpowiedniego utwardzenia nawierzchni. Gruz warto wykorzystać do utwardzenia powierzchni dróg prowadzących do prywatnych posesji, jest to tania alternatywa dla najpopularniejszych rodzai kruszyw drogowych. W przypadku prywatnych dróg zakup kruszyw drogowego i specjalne prace drogowe jest to kosztowne przedsięwzięcie, ale dróg świetnie odnajdzie w roli kruszywa drogowego.

Materiał na działkę

Podczas budowy domu przed podjęciem prac budowlanych często potrzebna jest zniwelowanie nierówności terenu. Wiele działek szczególnie poza miastem wymaga dodatkowego usypania nawierzchni przed stworzeniem fundamentów domu. W takim przypadku do nadsypania działki dobrze się sprawdzi gruz pozostały po remoncie, rozbiórce. Jednak warto zastanowić się, czy nie będą potrzebne jakieś pracę ziemne, w których gruz byłby przeszkodą. Po odpowiednim rozplanowaniu prac możemy rozlokować gruz na działce, aby wypełnić potrzebne miejsca. Dodatkowo gruz możemy wykorzystać do budowy innych fundamentów oprócz domu takich jak taras, ogrodzenie. Takie budowle ogrodowe jak altana grill murowany chętnie przyjmują dużą ilość fundamentów z gruzu.

Co zrobić z nadmiarem gruzu?

W przypadku kiedy gruz wykorzystamy w możliwy sposób jednak pozostała nam spora ilość gruzu i zastanawiamy się co z nim zrobić, musimy pamiętać, że ulokowanie gruzu e niedozwolonym miejscy grozi mandatem w wysokości 500 złotych. Możemy znaleźć firmy, które proponują wywóz gruzu Kraków do odpowiedniego miejsca zbiórki odpadów komunalnych. Wynajmując kontenery na gruz, możemy pomieścić nawet do kilku ton odpadów remontowych. Koszty za wywóz gruzu Kraków zależą od rodzaju odpadów, rozmiaru kontenera. Kontenery na gruz Kraków możemy wynająć na godziny lub na kilka dni w zależności od zakresu prac remontowych. Dodatkowo odpady możemy pakować do worków, które są potem odbierane przez specjalistyczne firmy. W przypadku niewielkiej ilości odpadów remontowych możemy na własną rękę oddać je do miejsca zbiórki odpadów komunalnych prowadzonych w każdej gminie, mieście. Nie ponosimy żadnych kosztów związanych z oddaniem tego rodzaju odpadów, jedynym kosztem jest transport.