Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on kwi 23, 2017 in zdrowie i uroda |

Podstawy

Podstawy

Pobyt w szpitalu dla wielu to stresujące doznanie, już nie mówiąc o zabiegach, którym jesteśmy poddawani. Czasem jednak nie taki straszny wilk jak go malują. Przygotowanie do zabiegu to szereg różnych procedur, jedną z nich jest założenie wenflonu.

Welfron co to jest?

Nie miałeś nigdy styczności z tym sprzętem? Medyczne słownictwo bywa skomplikowane, ogólnie jest to kaniula dożylna, która umożliwia podawanie leków. Budowa tego „narzędzia” jest bardzo prosta. Wenflon zbudowany jest z igły, za pomocą, której nakłuwana jest żyła, a następnie zsunięcie po mandrynie kaniuli. Po bokach umiejscowione są niewielkie skrzydełka, które stabilizują wenflon po wprowadzeniu cewnika do żyły. Patrząc od góry, napotykamy korek, po jego usunięciu znajdziemy zastawkę do podawania leków przy pomocy strzykawki. Od tyłu znajduje się nasadka, którą usuwa się mandryn.
Ogólnie nic strasznego, wszystko trzeba poznać, na spokojnie, bywają sytuacje, w których kaniula jest nieprawidłowo założona, lecz można każde wkłucie poprawić, by nie czuć bólu i dyskomfortu. Bez obaw ciężkie komplikacje bywają bardzo rzadko.