Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on lut 4, 2021 in Inne |

Papugi domowe

Papugi domowe

Nasze dziecko chciałoby jakieś zwierzątko domowe a my nie mamy pomysłu jakie? Często stoimy przed wyborem między psem a kotem. Ale czy ktoś zastanawiał się nad kupnem domowej papugi? Jest to piękny, egzotyczny ptak, którego warto mieć w domu. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy mieli odpowiednie warunki i dużo czasu na opiekę nad nimi. Niniejszy artykuł pokaże na jakie papugi szczególnie zwrócić uwagę. Jakie papugi domowe są najlepsze?

Jaka papuga jest najlepsza do domu?

Takie pytanie zadaje sobie większość osób, które mają w planach zakup papugi. To jest dość ważne pytanie i trzeba się nad nim dobrze zastanowić. Rodzaj papugi jaki wybierzemy jest uzależniony od tego czego oczekujemy, a przede wszystkim od warunków jakie możemy zaoferować. Wiadomo, że im mniejsze mieszkanie tym wybór papugi zdaje się być przesądzony. Małe papugi sprawdzą się w tej sytuacji najlepiej. Małe ptaki zajmują mało miejsca, nawet jak są w klatce.
Możemy wyróżnić kilka papug domowych. Oto ich podział:

1) Małe papugi:
– papużki nierozłączki
– papużki faliste

2) Średnie papugi:
– Nimfa
– Żako
– Aleksandretta obrożna
– Lorysa górska
– Rozella białolica
– Papuga barabanda

3) Duże papugi :
– Ara
– Kakadu żółtoczuba

Warto zaznaczyć, iż nie każda z nich nadaje się do zamieszkania w domu. Ze względu na to, że są dość hałaśliwe. Jeśli nie przejmujemy się gadaniem sąsiadów to można wziąć gadające papugi. Jeśli jednak lubimy spokój to warto kupić te mniejsze, typu papużka falista. Wiadomo, że im większa papuga tym więcej miejsca potrzebuje i jest bardziej wymagająca. Musimy wiedzieć wszystko o gatunku jaki chcielibyśmy zakupić. Każda z wymienionych rodzajów jest inna, ma inny charakter. Jak już ktoś marzy o papudze to warto zainwestować w taką, która będzie przyjazna dla każdego, a także taka która szybko przyzwyczaja się do nowych warunków. Papugi mają swój urok, mają piękne kolorowe upierzenie co może ludzi zachwycać. Warto kupić papugę jeśli naprawdę wiemy na co się piszemy.