Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on sty 6, 2021 in Kwiaty |

Sadzenie róż jesienią

Sadzenie róż jesienią

Róże w ogrodzie

Róże to piękne kwiaty, dlatego warto posiadać je w swoim ogrodzie. Dzięki nim można stworzyć piękną kompozycję i dopełnić aranżację ogródka. Mnogość gatunków sprawia, że każdy ogród będzie odpowiedni dla tych urzekających kwiatów.

Róże jesienią sadzenie

Niektórzy obawiają się, iż jesień to nieodpowiedni czas na sadzenie róż. Jest to błędne myślenie, ponieważ ta pora roku jest dobra na sadzenie tych pięknych kwiatów. Najlepszym miesiącem na tego typu działania jest październik. Oto dokładna instrukcja, jak krok po kroku przejść przez ten proces:
1. Wybór odpowiedniego stanowiska – najlepsze będzie takie, które jest osłonięte aby zabezpieczyć kwiaty przed niekorzystnymi skutkami wiatrów.
2. Wykopanie dołu – powinien być nieco głębszy niż doniczka. Na dno należy nałożyć kompost albo obornik.
3. Trzeci krok to umieszczenie róży w przygotowanym dole.
4. Teraz przyszedł czas na zapełnienie dołu z różą ziemią i jej uklepanie.
5. Wokół róży zaaplikuj odpowiednią ściółkę. Doskonale nada się kora sosnowa albo kompost.
6. Ostatnim krokiem jest podlanie róży, dzięki czemu gleba osiądzie. Nie dopuszczaj do wyschnięcia gleby.

Podsumowanie

Każdy ma inne preferencje, również w kwestii ulubionych kwiatów. Róże są jednak takim rodzajem roślin, które uwielbia większość z nas. W sklepach jest dostępnych wiele gatunków, każdy może więc stworzyć swoją wymarzoną kompozycję i realizować pomysł w ogrodzie. Dzięki różom przestrzeń jest ożywiona, wygląda dużo lepiej niż bez nich. Proces sadzenia tych kwiatów nie jest trudny, jesień to doskonała pora na sadzenie róż. Trzeba pamiętać o tym, iż w zależności od gatunku, róże należy odpowiednio przygotować przed zimową porą, przed nadejściem mrozów. Dlatego jeszcze przed zakupem kwiatów, zapoznaj się z wymaganiami danego gatunku. Róże po zimie wciąż mogą zachwycać, nie należy jednak zapominać o ich odpowiedniej ochronie i skutecznej pielęgnacji. Dzięki temu można cieszyć oko tymi pięknymi roślinami przez długi czas.