Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on cze 22, 2018 in Rozrywka |

Urokliwa i malownicza Melaka, turystycznym punktem na Malezji. 3 najciekawsze miejsca do zwiedzania.

Urokliwa i malownicza Melaka, turystycznym punktem na Malezji. 3 najciekawsze miejsca do zwiedzania.

Choć nie jest dużym miastem oblężonym przez turystów, a wieczorem uliczki zamierają, Melaka to fantastyczne miasto Malezji, które trzeba odwiedzić. Niegdyś Melaka była miastem portowym, a co za tym idzie, nie przykładano więc dużej wagi do atrakcji turystycznych. Po upływie lat, miasto zyskało duże zainteresowanie wśród turystów, którzy zaznaczyli miasteczko na swoich turystycznych mapach.

Dlaczego warto odwiedzić Melake? Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Główną atrakcją Melaki jest jej oryginalny wygląd. Kamieniczki oraz alejki są bardzo barwne. Zdobione przez właścicieli domy, przypominają kolorowe obrazy, wyłaniające się na każdym kroku, co stanowi przepiękny plener do sesji zdjęciowych, jednak to nie wszystko.

Najpopularniejszą atrakcją turystyczna jest Dutch Square. Ten wyjątkowy plac, nazwę zawdzięcza pomalowanym na czerwono budynkom. Jest centrum miasta, w którym gromadzi się najwięcej osób. Znajduje się tu Ratusz oraz kościół Dutch Reformed Church – Christ Church. Nieopodal znajdują się ruiny kościoła św. Piotra.
Drugą, równie ciekawą atrakcją Melaki jest rejs promem. Niewielkie promy, organizują malownicze rejsy wzdłuż miasta, co umożliwia jego zwiedzanie z innej perspektywy. Atrakcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem głównie przez rodziny podróżujące z dziećmi.

Chiński Cmentarz na Melace to kolejne,wyjątkowe miejsce, które powinien zobaczyć każdy. Choć może się to wydawać dziwnym zajęciem, zwiedzanie cmentarza wywrze na turyście ogromne wrażenie. Nie zobaczymy tu klasycznych nagrobków, a wyjątkowe oraz bardzo oryginalne pomniki, na przykład statek, czy kształty przypominające różnorakie bramy. Miejsce jest odosobnione oraz ciche , a w jego pobliżu znajduje się stara świątynia.
Melaka jest miastem zamieszkanym przez ludzi o rożnej wierze religijnej. Z tego powodu, zobaczyć tu możemy przepiękne świątynie, wyróżniające się oryginalnym kształtem , ale również kolorem. Świątynie, zlokalizowane są pomiędzy blokami mieszkalnymi co sprawia, że krajobraz miasta jest nie tylko oryginalny, ale sprawia wrażenie radosnego miejsca.
W godzinach wieczornych, nie można skosztować tu lokalnych przysmaków, czy wybrać się na nocne zwiedzanie miasta, gdyż Melaka zasypia a wraz z nią okoliczne miejsca turystyczne.
To wyjątkowe miejsce, w prost idealne na jednodniową wycieczkę pełną niezapomnianych wrażeń.