Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on paź 14, 2020 in Kwiaty |

Sztuczne wiązanki czy wiązanki z żywych kwiatów- co wybrać na 1 listopada?

Sztuczne wiązanki czy wiązanki z żywych kwiatów- co wybrać na 1 listopada?

Wyrazem pamięci o bliskich, którzy odeszli jest odwiedzanie ich grobów oraz składanie kwiatów i zapalanie zniczy. Wiele osób w okolicach pierwszego listopada zamawia wiązanki z żywych kwiatów. Są one najczęściej wykonane z gałązek drzew iglastych, które są dosyć trwałe i długo pozostają świeże. Sztuczne wiązanki bywają nie mniej efektowne i doskonale imitują naturalne gałązki i kwiaty.

Wybierając wiązanki z żywych kwiatów miejmy na uwadze, że mimo użycia do ich wykonania trwałych roślin nie postoją dłużej, jak dwa miesiące. Po tym czasie gałązki sypią się i usychają.
Sztuczne wiązanki stoją zazwyczaj bardzo długo i jeśli warunki atmosferyczne są sprzyjające, wyglądają ładnie nawet w okresie około pół roku. Niestety, piękne, bogate i okazałe sztuczne wiązanki padają łupem złodziei, częściej niż wiązanki z żywych kwiatów.

Oprócz wieńców, przynosimy na cmentarz znicze długopalące się. Są one nieco droższe niż te zwykłe, tradycyjne, ale ich światło nie gaśnie tak szybko i są mniej podatne na zmiany pogody. Kupując znicze długopalące się oraz te zwykłe, warto sprawdzić, czy mają one wymienne wkłady. Takie rozwiązanie jest wygodne i praktyczne, poza tym nie musimy kupować ciągle całych zniczy, jedynie wkłady.
Jeśli mamy zdolności i chęci, możemy wiązanki z żywych kwiatów lub sztuczne wiązanki wykonać sami. O ile po znicze długopalące się musimy udać się do sklepu lub kupić je na straganie, o tyle wiązanki przygotujemy samodzielnie. Możemy też spróbować połączyć żywe rośliny ze sztucznymi kwiatami, co daje również ciekawe efekty.