Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on lip 28, 2022 in Moda |

Lata 80. – wielki powrót mody. Sprawdź, które trendy powracają!

Lata 80. – wielki powrót mody. Sprawdź, które trendy powracają!

Powroty do przeszłości są zdecydowanie stałym elementem trendów modowych. Można się ich dopatrzeć w każdym sezonie. W obecnym zdecydowanie największy powrót zalicza moda lat 80. ubiegłego wieku, jak i 00. obecnego. Ta pierwsza zdecydowanie podbija serca i wprowadza naprawdę szalone rozwiązania, z których korzystanie okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Panowanie tych lat naprawdę łatwo można zauważyć, wystarczy wybrać się do galerii handlowej i spojrzeć na witryny sklepowe. Niemalże każda sieciówka zainspirowała się tymi czasami. To samo widać na wybiegach mody, lata 80. wiodą prawdziwy prym. A więc zaopatrz się w dobra parownicę do ubrań, na przykład https://www.ranking-zelazek.pl/philips-gc362-80-steamgo/ i sprawdź, które trendy z tamtych czasów sprawdzają się najlepiej w obecnym sezonie!

Stawiaj na kolory

Jeśli chodzi o lata 80. najpopularniejszym przeniesionym z nich elementem do obecnych czasów są kolory. W tamtych latach zdecydowanie panowała szalona, ekstrawagancka kolorystyka, która potrafi niesamowicie urozmaicić stylizacje. Fuksja, limonka, mocny żółty czy czerwień, te kolory można ujrzeć na pokazach mody najbardziej znanych projektantów ubrań. Sprawdzają się one na każdą okazję czy to spotkanie biznesowe czy najzwyklejszy wypad na miasto. Jedno jest pewne, efekt zachwytu jak murowany! Równie dobrze sprawdzą się w tym przypadku pastele, kolory idealne zarówno na wiosnę, jak i na trwające lato. Jeśli nie lubisz szaleć z kolorystyką, nie musisz całego swojego outfitu opierać na tych odcieniach. Zamiast tego możesz po prostu wybrać mocne akcenty, które przyciągną uwagę.

Szalona biżuteria, czyli totalny must-have

Kolorystyka to nie jedyna rzecz, która stanowi szaleństwo charakterystyczne dla mody lat 80., oprócz tego mamy jeszcze biżuterię. Najczęściej utrzymuje się ją w charakterystycznych dla tamtych czasów kolorach, co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej ekstrawagancka. Geometryczne wzory zdecydowanie wiodły prym. Masywne kolczyki, neonowe i pastelowe kolory, w kształcie trójkątów, kwadratów czy kół powracają do mody. To samo tyczy się bransoletek i naszyjników. Daj się ponieść fantazji, a z pewnością uzyskasz wymarzony efekt. To co jeszcze rok temu uszłoby za kiczowate w tym roku podbija serca wszystkich miłośniczek mody.

Power dressing

Jest to jeden z najmocniej panujących trendów w tamtych czasach, zaraz obok tego, który czerpany był z popularnej ówcześnie muzyki disco. Power dressing miał na celu przede wszystkim podkreślenie talii. Znanym elementem były bufiaste rękawy. Definitywnie można powiedzieć, że stawiano wtedy na luksusowe materiały. Welur czy satyna, teraz spotkać je można na każdym kroku. Sukienki kojarzone z power dressing stosowały wszystkie te zasady. Oprócz tego nie wolno zapomnieć o garniturach, marynarki damskie i dopasowane spodnie zdecydowanie można znaleźć w najpopularniejszych sklepach, w tamtych czasach były równie pożądane. Wtedy inspirowano się modą z lat 30. oraz 40. Były to czasy rewolucyjne dla kobiet na rynku pracy, co podkreślano również poprzez ich ubiór. Obecnie zdecydowanie te trendy sprawdzają się fantastycznie.

Sponsorem artykułu jest Monnari.