Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on sty 31, 2020 in Rozrywka |

Indie – koszty podróży

Indie – koszty podróży

Indie to popularny kierunek podróży wśród polskich turystów. Do niedawna obowiązywało przekonanie, że to wyjątkowo tani i przystępny kraj. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Oto 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas planowania budżetu na podróż do Indii!

1. Przeloty

Bezpośrednie przeloty z Warszawy do New Delhi to koszt od 1500 do 2000zł w dwie strony. Zdarzają się jednak promocje linii lotniczych, podczas których ceny mogą spaść nawet poniżej tysiąca złotych. Musimy pamiętać, że przed wylotem należy wyrobić wizę, która umożliwia nam przebywanie na terenie Indii – koszt to od 10 do 25USD za wizę na miesiąc.

2. Zakwaterowanie

W każdym większym mieście znajdziemy zarówno tanie hostele, jak i pokoje w średnim i wysokim standardzie. Najtańsze zakwaterowanie wyniesie nas nawet 20zł za noc. Dwuosobowy pokój w dobrym standardzie to koszt od 50 do 100zł. Nie brakuje tu również ekskluzywnych hoteli oraz apartamentów, w których spędzona noc będzie kosztowała nas nawet kilkaset lub kilka tysięcy złotych.

3. Ceny w lokalach gastronomicznych

Jeśli chodzi o ceny Indie są wyjątkowo atrakcyjnym celem podróży dla miłośników dobrego jedzenia. Na ulicznych straganach znajdziemy przekąski w cenie kilku złotych. Lokalne restauracje oferują posiłki w cenie 10-15zł. Niedrogie są również lokalne alkohole, kawa i herbata oraz świeże soki owocowe.

4. Ceny produktów spożywczych

Zakupy w markecie będą odrobinę tańsze niż analogiczne zakupy w dyskoncie w Polsce. Tańsze są: masło, szynki i ryby, droższe zaś wyroby cukiernicze i ryż. Niższe ceny znajdziemy na targach i bazarach, gdzie zakupić możemy świeże owoce i warzywa, przyprawy, mięsa i ryby od lokalnych handlarzy i miejscowych rolników.

5. Pamiątki

Z pewnością warto rozejrzeć się za indyjskimi wyrobami ręcznymi oraz tekstyliami. Musimy jednak pamiętać, że w tym kraju znajduje się wiele niedrogich, szytych masowo ubrań oraz towarów podrabianych, jednak znajdziemy również lokalnych wystawców, którzy tworzą swoje produkty ręcznie.

Przed wylotem do Indii powinniśmy również pamiętać o obowiązkowych szczepieniach oraz o zakupie silnego środka, który ochroni nas przed insektami. Artykuły kosmetyczne są dostępne w stosunkowo niskich cenach, dlatego nie jest konieczny ich zakup przed wylotem.