Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on maj 13, 2019 in Ogród |

Ogród w stylu skandynawskim

Ogród w stylu skandynawskim

Ogrody w stylu skandynawskim łączą w sobie naturalność ogrodów rustykalnych i angielskich z minimalistycznym stylem nowoczesnym. Skandynawskie ogrody pełne są bujnej roślinności, ale znajduje się tu również miejsce na gustowne meble i dodatki. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić ogród w stylu skandynawskim!

Rośliny w ogrodzie skandynawskim

Roślinność w ogrodzie skandynawskim musi być wyjątkowo przemyślana. Z pewnością większość terenu powinny pokrywać równo przycięte, intensywnie zielone trawniki, jednak znajdzie się tu również miejsce na donice z trawami ozdobnymi, gęste krzewy docinane w wybrane formy oraz rabatki z kwiatami. Wykorzystać możemy karłowate drzewa liściaste i iglaste. Wspaniale zaprezentują się również juki i tuje.

Meble w ogrodzie skandynawskim

W stylistyce skandynawskiej dominują jasne kolory (biel, beże, szarości) oraz naturalne surowce takie jak drewno i cegła. Meble powinniśmy wybierać z litego lub jasno malowanego drewna. Obrusy ogrodowe gumowe mogą stanowić zabezpieczenie blatu stołu, jednak warto je pokryć dodatkowo plecionymi, brązowymi matami. Jeśli meble ogrodowe stoją pod zadaszeniem, możemy również wybrać miękkie poduszki na leżaki oraz krzesła. Jeśli zaś chodzi o dodatki, w ten styl wspaniale wkomponują się duże, wąskie doniczki, drewniane ławki lub taborety i stoliki z drzewnych bali. Ogród ozdobić możemy lampionami i latarenkami, które wprowadzą romantyczny nastrój podczas ciepłych, letnich wieczorów spędzanych w ogrodzie.