Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on lut 7, 2020 in Kwiaty |

Kwiaty sztuczne czy prawdziwe?

Kwiaty sztuczne czy prawdziwe?

Kwiaty posiadają różnoraką symbolikę – mogą okazywać nasze uczucia do drugiej osoby, upiększać ogródek czy mieszkanie lub okazać pamięć o drugiej osobie. Tak szerokie zastosowanie kwiatów istnieje już od niepamiętnych czasów – od zawsze były one tożsame z wolnością, uczuciami i pięknem. Z powodów jednak finansowych i gospodarczych, wraz z rozwojem technologii zaczęły powstawać wytwórnie kwiatków sztucznych, np. po wpisaniu w wyszukiwarce hasła hurtownia sztucznych kwiatów Warszawa, wyświetli nam się szeroki wybór różnych firm oferujących sztuczne kwiaty. Pytanie jednak które kwiatki są lepsze – te z plastiku, czy te żywe? Szukając odpowiedzi w internecie spotkamy się z podzielonymi opiniami.

Zalety i wady kwiatków prawdziwych

Wiele osób twierdzi, że sztuczne kwiatki nie są w stanie oddać naturalnego piękna tych żywych. Jest to poniekąd prawda, stworzenie wiernego duplikatu kwiatka jest dość ciężkim zadaniem. Co dają nam żywe kwiaty? Przede wszystkim oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń i pochłaniają promieniowanie od np. komputera czy telewizora oraz posiadają doceniany przez wszystkich naturalny zapach. Ich minusem jest jednak fakt, iż nie są one nieśmiertelne i po czasie, gdy już uschną, będą nadawały się tylko do wyrzucenia – uschły kwiatek wcale raczej ujmuje urok naszemu mieszkaniu.

Zalety i wady kwiatków sztucznych

Jedną z niewątpliwych zalet kwiatów sztucznych jest na pewno brak wywoływania alergii – niektórzy nie mogą posiadać kwiatów żywych, gdyż zwyczajnie mogą mieć na nie alergie. Ich długowieczność jest kolejnym plusem. Atutem kwiatków sztucznych dla niektórych może też być fakt, że nie trzeba ich pielęgnować w porównaniu do kwiatków żywych. Minusem jednak może być to, że niektórzy takie kwiatki mogą uznać za „fałszywe”. Dodatkową wadą jest też trudność rozkładu plastikowych łodyg tych kwiatków.