Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on mar 16, 2017 in Ogród, Rozrywka |

Bawełniana owieczka

Bawełniana owieczka

Pies rasy Coton de Tulear to niezbyt popularny przedstawiciel psowatych w naszym kraju. Jest niewielkich rozmiarów dlatego z powodzeniem odnajdzie się w małym blokowym mieszkaniu. Pies bardzo towarzyski i rodzinny. Nie należy do grupy psów jednego pana, z takim samym skutkiem obdarza uczuciami wszystkich członków rodziny. Cechuje się niezwykłą otwartością, jest pogodny i wesoły. Czasami bywa troszeczkę zbyt hałaśliwy, podczas obrony domu, ponieważ szczekaniem może reagować na każdy podejrzany dźwięk.
Pies idealny dla rodzin, wspaniały towarzysz dla dzieci. Jest bardzo inteligentny i szybko się uczy. Jednak wymaga dość systematycznej i pracochłonnej pielęgnacji. Posiada delikatną, długą sierść, przypominającą bawełnę i stąd jego nazwa. W umaszczeniu jest biały, na uszach mogą zdarzać się niewielkie ciemniejsze pasemka. Linieje tylko raz w życiu, gdy zmienia włos szczenięcy na dorosły.
Decydując się na zakup cotona należy zaopatrzyć się w metalowy grzebień do rozczesywania, odżywkę przeznaczoną właśnie do łatwiejszego rozczesywania kołtunów sierści. U psa, którego nie będziemy prezentować na wystawach sierść można skrócić co zdecydowanie ułatwi pielęgnację. Warto wspomnieć, że bardzo ciężko kupić te psy poza hodowlą, trudno jest więc znaleźć ogłoszenia coton de tulear sprzedam bez rodowodu