Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on sty 18, 2020 in zdrowie i uroda |

Czy po urazie można wrócić do pełnej sprawności?

Czy po urazie można wrócić do pełnej sprawności?

Wszelkie urazy w okolicy kolana mogą być bardzo bolesne i mieć swoje negatywne skutki. Z tego powodu powinniśmy możliwie jak najszybciej zgłosić się do lekarza, jeśli nastąpi u nas jakikolwiek uraz czy kontuzja w tym obrębie, przez które będziemy odczuwać dyskomfort czy ból podczas poruszania się, jak również będziemy dostrzegać opuchnięcie czy zsinienie okolicy stawu. Jednocześnie, powinniśmy regularnie dbać o stan i kondycję wszystkich mięśni, ścięgien i więzadeł w naszym ciele.

Zadbać o mięśnie, ścięgna czy więzadła możemy poprzez regularne ćwiczenia, częste rozciąganie się i codzienny ruch, jak choćby spacery, bieganie czy jazda na rowerze. Wszystko to ma olbrzymi wpływ na stan kondycji całego naszego organizmu, w tym również na nasze ciało, mięśnie, ścięgna oraz więzadła.

Jeśli jednak z powodu przeciążenia, zbyt intensywnych ćwiczeń czy uderzenie lub upadku odczuwamy ból w kolanie, należy jak najszybciej ustalić, co mogło się wydarzyć. Możliwe na przykład, że więzadło poboczne przyśrodkowe zostało naderwane lub naciągnięte, a to może spowodować duży ból i dyskomfort podczas chodzenia. Jeśli więc zauważymy opuchnięcie w okolicy kolana lub zsinienie, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza, aby ten fachowo określił, jak poważna jest to kontuzja i jak należy postępować dalej, aby noga możliwie jak najszybciej zagoiła się i nie dawała żadnych negatywnych odczuć podczas poruszania się. Dzięki temu możemy skutecznie zadbać o swoje nogi i kolana, a także cieszyć się możliwością poruszania się bez dyskomfortu przez wiele lat.