Pages Menu

Categories Menu

Dodane przez on lut 24, 2018 in Rozrywka |

Adoptowany przyjaciel

Adoptowany przyjaciel

Zwierzęta są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Ale jakie najczęściej wybieramy? Dlaczego?

Psy

Chyba najbardziej oczywiste jest, że to psy są najczęściej wybieranymi zwierzętami domowymi. Są niekwestionowanymi przyjaciółmi człowieka i one właśnie są uznawane za wzór przyjaźni pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Jednymi z najbardziej lojalnych są dobermany. Należą one do pinczerów. Są bardzo energiczne, ale przede wszystkim, to co cenimy w nich najbardziej, to lojalność. To bardzo ważna cecha u tych psów. Dodatkowo są wymagające czułości, więc mamy okazję przelewać na nie całe swoje uczucia.

Koty

No oczywiste jest, że innym ulubionym zwierzęciem są koty. Jednak one chodzą zazwyczaj swoimi drogami i ciężko bywa z tą przyjaźnią w relacji człowiek-kot. Dlatego nie są uznawane za najlepszych przyjaciół tak jak psy, choć zawsze są obecne w naszym środowisku.

Adopcja przyjaciela

Okazuje się, że mamy możliwość przygarnąć przyjaciela. Bardzo często widujemy ogłoszenia typu oddam dobermana doberman do adopcji . Możemy wtedy zgłosić się i po prostu przyjąć pod swój dach bezdomnego pieska. Dajemy mu dom, schronienie, opiekę, a on odwdzięczy się nam kilkukrotnie swoją przyjaźnią, lojalnością i będzie nas bronił przed wszystkim co złe. Warto o tym pomyśleć i rozważyć kwestię adopcji psa, na przykład tego dobermana. Jest to fantastyczna możliwość wyboru przyjaciela dla siebie. I to nie byle jakiego – bo z pewnością wielkiego kompana, który nie opuści nas nawet na jeden dzień. Doceńmy to.